IFA je medzinárodný veľtrh spotrebnej elektroniky, ktorý je preslávený po celom svete. Koná sa každý rok, tentokrát bol organizovaný od 2. do 6. septembra na výstavisku Messe Berlin Exhibition Grounds. Opäť sa ho zúčastnilo množstvo zaujímavých značiek z celého sveta – od japonských, cez čínske, európske až po americké. A nechýbali na ňom ani naši partneri!

Z najznámejších globálnych značiek, ktoré sa zúčastnili veľtrhu IFA Berlín 2022, môžeme spomenúť napríklad Honor, Asus, Samsung, Garmin, Xiaomi či Nokia. Títo giganti boli doplnení aj o množstvo zaujímavých startupov a menších spoločností. V jednotlivých stánkoch sme mohli obdivovať najnovšie smartfóny, hodinky, notebooky, tablety, kolobežky, ale aj inteligentné riešenia do domácnosti či zaujímavé príslušenstvo.

Boli sme veľmi zvedaví, čo na veľtrh prinesú naši kľúčoví partneri – PanzerGlass, SBS mobile, Leqi, Renewd®, dbramante1982 Fonex. V stánkoch týchto výrobcov sme strávili veľa času a podrobne sme preskúmali všetky novinky, ktoré pripravili a čoskoro budú dostupné v predaji. Čím konkrétne nás zaujali?

Nálož noviniek od SBS mobile

Spoločnosť SBS mobile rýchlo napreduje a do svojho produktového portfólia zaradzuje množstvo jedinečných výrobkov.

Revolučný MagSafe

MagSafe priniesol na trh Apple ešte s príchodom iPhone 12. Ide o bezdrôtové magnetické nabíjanie, ktorá má dnes veľkú obľubu u majiteľov iPhone-ov. Výrobca SBS mobile predstavil nové obaly kompatibilné s týmto typom nabíjania. Vďaka úzkej spolupráci s naším parnerom SBS mobile máme v ponuke napr. elegantné púzdra Force Mag pre iPhone 14, 10W MagSafe nabíjačku alebo overený praktický držiak do auta MagCharge.

Spolupráca s Rolling Stone

Vďaka spolupráci s prestížnym americkým časopisom Rolling Stone, ktorý sa venuje najmä populárnej hudbe, predstavila spoločnosť SBS novú radu prémiových produktov Rolling Stone. Tá je pripravená poskytnúť zákazníkom nový level audio zážitkov.

Jedinečné nabíjacie produkty Evo Line

Nové nabíjacie adaptéry, káble a powerbanky rady Evo Line majú integrovaný malý displej, ktorý zobrazuje stav nabíjania či kapacitu. Ide o zaujímavú funkciu, ktorú mnohí používatelia nepochybne ocenia.

Nová móda značka case&me

Taliansko je vo svete preslávené svojimi módnymi značkami. Práve preto sa talianska spoločnosť SBS rozhodla do svojho portfólia zaradiť aj jedinečné produkty, ktoré spájajú elektroniku a najnovšími dizajnérskymi trendmi. V ponuke novej značky case&me nájdeme unikátne náramky na ruku, ktoré sa pripájajú k obalom na telefóny. Súčasťou kolekcie však sú napríklad aj tašky so štýlovým dizajnom.

Portfólio produktov na fotenie

SBS obnovila aj 3 línie produktov na fotografovanie a streamovanie – Photo Pro, Light & Share a Easy Share. Tie zahŕňajú množstvo praktických doplnkov, od statívov, cez selfie tyče až po osvetlenie.

Nové materiály pre Fast Skin

V stánku SBS sme mali možnosť vyskúšať úplne nové fólie na ochranu displeja smartfónu Privacy Clear a Privacy Matt, ktoré sú určené na vyrezanie v zariadení Fast Skin. Obrazovku chránia pred poškodením a zároveň znemožňujú, aby údaje na displeji videli cudzí ľudia okolo vás.

Fast Skin je celkovo jedna z posledných inovácií vo svete v poslednom období. Tu došlo k evolúcii v ochranne notebookov. S novou predĺženou verziou vyrezávacieho zariadenia Fast Skin je možné vyrezať ochrannú fóliu pre notebooky do veľkosti až 15“. Veľmi ľahko tak viete ochrániť veľký displej alebo kryt vášho notebooku.

Vylepšené produkty PanzerGlass

V stánku dánskej spoločnosti PanzerGlass sme mali možnosť vidieť viacero nových produktov, ktoré prichádzajú na trh v súvislosti s uvedením iPhone 14.

Nové ochranné sklá a puzdrá

Ochranné sklápuzdrá pre iPhone 14 sa vyznačujú ešte lepšou odolnosťou ako doposiaľ. Sú až o 25 % pevnejšie ako sklá pre iPhone 13. Odolajú pádom z väčšej výšky, zvládnu až 3000 poškriabaní oceľovou vlnou, no zároveň pozostávajú z recyklovaných materiálov. Sú tak šetrné k životnému prostrediu.

Rámik pre ľahšie lepenie skla

Jednou z najväčších noviniek skiel PanzerGlass je špeciálny rámik, ktorý je súčasťou balenia. Ten vám pomôže sklo nalepiť mimoriadne presne hneď na prvýkrát, aj keď ste to nikdy predtým nerobili. Nemusíte si ho tak nechávať lepiť u odborníkov.

Nové triedy tvrdosti a SAFE rada pre mladých

PanzerGlass na IFA 2022 predstavil nové triedy tvrdosti svojich ochranných skiel. Rada Gold je 1x leštená a temperovaná v peci, vďaka čomu prináša vyvážený pomer ceny a kvality. Trieda Platinum je 2x leštená a temperovaná, takže poskytuje ešte lepšiu odolnosť. Vrcholom ponuky je rada Diamond. Tá je až 3x leštená a temperovaná. Disponuje tak nadštandardnou odolnosťou.

Pre mladých používateľov PanzerGlass je určená špeciálna radu produktov SAFE. Tá sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou, no zároveň priaznivou cenou.

LEQI a spolupráce s prestížnymi značkami

Výrobca smart kolobežiek LEQI nám vo svojom stánku poodhalil jedinečné technológie a konštrukčné riešenia, ktoré integruje do aktuálnych modelov. Zaujímavosťou je spolupráca spoločnosti LEQI s prestížnymi svetovými značkami. Napríklad RedBull, Tesla či Mercedes. Jednotlivé modely kolobežiek sú pripravené vyhovieť aj požiadavkám tých najnáročnejších používateľov. Preto nás teší, že ich môžeme dovážať na Slovensko.

Dbramante1982 s trvalo udržateľnou produkciou

Značka dbramante1982 sa zameriava na výrobu tašiek a obalov na smartfóny. Okrem štýlových nových modelov predstavila na IFA 2022 svoje plány ďalej zlepšovať ekologickosť produkcie. Spolupracuje s organizáciou WWF, v kooperácii s ktorou sa snaží zabezpečovať trvalo udržateľnú výrobu, distribúciu, balenie a znižovať spotrebu energií.

Teší nás, že vývoj v oblasti spotrebnej elektroniky tak rýchlo napreduje, no zároveň sa pri ňom čoraz viac myslí aj na životné prostredie. V spolupráci s našimi partnermi už aktívne pracujeme na tom, aby sme jednotlivé novinky čo najskôr mohli ponúkať aj na Slovensku.